مدیریت مالی در ساختمان

این ساختمان مدیریت مالی دارد؟

در سیستم مالی مدیریتو  برای ساختمان ها، فرآیند جمع آوری و وصول شارژها همراه با ارائه رسید الکترونیکی انجام می گردد. همچنین تمامی هزینه های ساختمان شامل قبوض، خرید کالاهای مصرفی و تعمیراتی ساختمان و سرویس های دوره ای محاسبه و پرداخت می شوند. گزارشات مالی مدیریتو به صورت فصلی و سالانه قابل ارائه به ساکنین و هیئت مدیره ساختمان خواهد بود.

هر ساختمان دارای هزینه های مشترکی است که تمامی مالکان و ساکنین آپارتمان ملزم به پرداخت آن هستند. این هزینه ها شامل نظافت مشاعات، نگهبانی و حفاظت فیزیکی، سرویس دوره ای تاسیسات و آسانسور، نگهداری فضای سبز، اخذ بیمه آتش سوزی و مسئولیت مدنی آسانسور ، قبوض مشترک و … می باشد. در هر ساختمان هزینه های مشترک می تواند شامل یک یا چند و یا همه موارد ذکر شده باشد. هزینه شارژ‍ طبق محاسبات و پیشنهاد هیئت مدیره، و تصویب ساکنین که مجمع عمومی آن آپارتمان محسوب می شوند برای همه اهالی لازم الاجرا است. در ماده 4 قانون تملک آپارتمان ها مصوب اسفند 1343 در سطر آخر می گوید: پرداخت هزینه های مشترک اعم از اینکه مورد استفاده قرار گیرد و یا نگیرد الزامی است.

اما در این میان یکی از وظایف اصلی مدیرتو شناسایی هزینه ها و مخاطرات موجود در یک ساختمان است. هوشیاری و دقت نظر مدیر ساختمان سبب می گردد تا پیش از آنکه موعد پرداخت هزینه ها فرا برسد نسبت به جمع آوری مبلغ مورد نیاز و ایجاد یک صندوق ذخیره برای ساختمان اقدام نماید.

پرداخت هزینه های ساختمان 

پرداخت شارژ مشمول تمامی واحدها خواهد بود و عدم سکونت در واحد دلیلی بر عدم پرداخت شارژ نیست.

از محل شارژ ساختمان هزینه های زیر قابل پرداخت است:

  • هزینه های مرتبط با سرایداری یا نظافت
  • هزینه های برق، آب و گاز مشترک
  • هزینه تعمیرات و نگهداری جزئی ساختمان
  • هزینه گل کاری و نگهداری باغچه ها
  • هزینه لوازم مصرفی نظیر لامپ، مواد شوینده، تجهیزات نظافتی
  • سایر هزینه های ضروری به تشخیص مدیر یا تصویب مجمع عمومی
  • سرویس ماهیانه آسانسور
  • بیمه آتش سوزی ساختمان و مسئولیت مدنی آسانسور
  • سرویس ماهیانه تاسیسات و موتورخانه مرکزی

شفاقیت در پرداخت ها و ارائه گزارش های مالی از مهمترین شاخص های سیستم مدیریت ساختمان توسط مدیریتو است. در این سیستم با ایجاد فرمت های استاندارد کلیه مبالغ دریافتی و نحوه پرداخت به پرسنل، پیمانکاران و… ثبت و به اطلاع عموم ساکنین خواهد رسید. شفافیت مالی عاملی تعیین کننده در همراهی و مشارکت تمامی ساکنین و ذی نفعان یک پروژه است و باعث می گردد از بروز اختلاف و تنش اجتناب گردد.

مدیریتو مدیریت ساختمان تو

 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *